MUNDIAL

Informacje o imprezach
ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1819
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontaktowanie:

MUNDIAL

Post autor: NT JOP » 31 maja 2018, 13:19

chleba i igrzysk. Zawsze aktualne
Tym razem Igrzyska dostarcza nam jeden z największych jeżeli nie największa satrapa ówczesnego świata. Atak na Ukrainę, bombardowania, jawna kpina z umów międzynarodowych i kodeksu dyplomatycznego nie powstrzymuje FIFA czy tez UEFA przed zagarnięciem rozrzuconych srebrników.
Polska 123 lata była pod butem rosyjskim, po 21 lata trafiła na kolejne 50 lat. Razem 173 lata rosyjskiego buta... ale to również naszym rodakom, od wiejskiej w Warszawie po strzechę w Pcimiu nie przeszkadza przyklaskiwać (wierze ze nieświadomym) kpiarskim i z przymrożeniem oka głoszonym hasłom tzw.: sportu: równość, wolność, braterstwo,. ciekawe czy owe 173 lata nie posłuży, za pretekst przyłączenia priwislanskiego kraju do weszechrossji, tak jak to się stało na Ukrainie. Ciekawe czy nadal przybrani w szaliki półgłówki będą klaskać swą pieść?

Historia zatacza koło: 1936 zapłonął olimpijski znicz oznaczający m.in równość ludzi. Zapłonął we faszystowskich Niemczech. 3 lata później owi walczący o równość gospodarze ognia olimpijskiego rozpętali piekło które pochłonęło 6 mln Polaków. Czy aby 6? nie wiemy bo do dziś nikt tego nie jet wstanie policzyć

Igrzysk i chleba. Za wszelka cenę

ODPOWIEDZ