Bajkowa Biblioteka Objazdowa

Informacje o imprezach
ODPOWIEDZ
Lila
Prawdziwy forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 gru 2014, 8:54

Bajkowa Biblioteka Objazdowa

Post autor: Lila » 20 maja 2015, 9:59

W następnym tygodniu będziemy przekazywać pisma do sołtysów wsi w gminie Czerniejewo z naszą biblioteczną propozycją organizacji wakacyjnego spotkania dla dzieci w wiejskich świetlicach. Spotkania "na wyjeździe" organizowaliśmy już w Kosmowie, Pakszynie i Gębarzewie.
My zapewniamy materiały, do sołtysa należy powiadomienie rodziców i zorientowanie się, czy jest wśród mieszkańców zainteresowanie nasza inicjatywą, do rodziców przyprowadzenie i odbiór dzieci (chetni mogą zostać z dzieckiem podczas zajęć) i zapewnienie im napojów (podczas zabaw ruchowych zawsze dzieciom chce się pić) , my zapewniamy materiały do zajęć, zapał i energię. Spotkania w wakacje będą odbywać się raczej w godzinach dopołudniowych. Z reguły są to zajęcia plastyczne, ruchowe, rozrywki umysłowe. Zależy to od liczby dzieci i ich wieku.
Jeśli zainteresowanie ze strony sołtysów będzie niewielkie, możemy przyjechać do innych nawet dwa razy; jeśli duże przyjedziemy tylko raz.
Mam nadzieje, że niektórzy sołtysi tu zaglądają i przemyślą naszą propozycję. Dodatkowo info będzie także na stronie Gminy. Może być też taka sytuacja, że sołtys udostępni świetlicę, a stroną organizacyjną zajmą się inni mieszkańcy. tak było np. w Pakszynie.
Ponieważ nie jesteśmy zmotoryzowane, a przewieźć trzeba zawsze pełną torbę potrzebnych materiałów (lub nawet dwie torby), po stronie sołectwa leży zorganizowanie nam dowozu i odwozu.
To tyle - zapraszamy do współpracy. Informacji szczegółowych udzielam osobiście lub telefonicznie (61 4291343).

JakubB
Administrator
Posty: 1055
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Bajkowa Biblioteka Objazdowa

Post autor: JakubB » 20 maja 2015, 12:24

To sezon urlopów i wyjazdów - u nas zainteresowanie będzie ale obawiam się, że bez podania terminu trudno będzie policzyć chętnych.

Lila
Prawdziwy forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 gru 2014, 8:54

Re: Bajkowa Biblioteka Objazdowa

Post autor: Lila » 20 maja 2015, 13:13

Oczywiście, że część dzieci wyjeżdża, ale znaczna część zostaje jednak w domu. Co do terminu - to jest kwestia porozumienia. Do końca czerwca jednak myślę, że da się terminy ustalić z zainteresowanymi.

Lila
Prawdziwy forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 gru 2014, 8:54

Re: Bajkowa Biblioteka Objazdowa

Post autor: Lila » 08 cze 2015, 15:03

Pismo oraz maile w sprawie Bajkowej Biblioteki Objazdowej zostały wysłane. Zdecydowaliśmy się na bezpośrednią informację bez zamieszczania info na stronie Urzędu oraz skróciliśmy czas zastanawiania się się nad naszą inicjatywą przez państwa sołtysów. Na razie zainteresowane jest Gębarzewo, Nidom, Kosmowo i Pakszyn. Na decyzję pozostałych czekamy do 12 czerwca. Potem rozplanujemy terminy w zgłoszonych sołectwach.

ODPOWIEDZ