Kandydaci

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kandydaci

Re: Kandydaci

autor: Wyborca » 14 lis 2018, 15:46

Proszę wymienić przynajmniej 3 rzeczy, które zainicjował/załatwił/zorganizował radny Kasprzak. Konkrety, konkrety.

Re: Kandydaci

autor: Kazimierz » 16 paź 2018, 17:29

Faktycznie radny Kasprzak może chodników i dróg nie pobudowal ale jest bardzo zaangażowany w sprawy mieszkańców nie tylko Pawlowa ale i gminy Czerniejewo. Kto korzystał z jego pomocy ten wie, że problem jemu zgłoszony będzie zalatwiony.To skromny człowiek i nie potrzebuje się chwalić swoimi sukcesami na forach jak jego przeciwnik.Dla nas mieszkańców ważniejsza jest świadomość że mamy swojego przedstawiciela w gminie który nam pomoże niż radny ktory zajmuje sie organizacją rajdów rowerowych za unijne srodki czy zamków dmuchany na dozynki.Zresztą mieszkańcy Pawlowa pamiętają ogromne śnieżyce sprzed kilku lat które niektórych mieszkańców odcięly od świata i to kto wtedy walczył o odśnieżanie i nie był to ówczesny radny pan Zakrzewski.Myślę ze tamta zima zadecydowała o tym, że w kolejnej kadencji radnym został pan Kasprzak i tego tez życzę mu w niedzielę.

Re: Kandydaci

autor: 55555 » 16 paź 2018, 16:21

Od dróg i chodników jest urząd a nie radny. Jeśli wszystko co potrafi radny to wyżebrać budżet dla swojej wsi to co to jest za radny pytam się?!
Radny będzie robić drogi i chodniki i kanalizacje? Czyś ty z byka spadła? Szpadel wezmie i będzie kopać kanalizacje?!
O Pawłowo niech się troszczy SOŁTYS Pawłowa. Radny jest gminny a nie wiejski! Radny ma się troszczyć o gminę a nie o swoje podwórko. COo Kasprzak zrobił dla gminy? Jak on te drogi i chodzniki niby zrobił?
PRLoskie myślenie! Drogi i chodniki robi prywatna firma na zlecenie urzędu i urzad płaci naszymi podatkami. No chyba że Tadziu dołożył ze swoich dychę - musiałabym go nie znać!

Re: Kandydaci

autor: Gość » 16 paź 2018, 11:54

Te drogi i chodniki chyba do nieba!!! :lol:

Re: Kandydaci

autor: gość » 16 paź 2018, 11:14

Tadeusz Kasprzak zrobił bardzo dużo dla gminy dróg i chodników. Dzięki niemu w Pawłowo wypiękniało bardzo mocno. Wybierzcie go i dalej będzie robić drogi, chodniki, kanalizacje i gaz i tak dalej. Pan Kasprzak przez całą kadencję sam troszczył się o wszystko w Pawłowie i trzeba go wybrać bo robi to dobrze.

Re: Kandydaci

autor: Gość » 28 wrz 2018, 8:15

Będę to powtarzał przez cały czas,zaangażowanie,budowanie tego co się nazywa odpowiedzialnym społeczeństwem obywatelskim.Trudna sprawa ale możliwa do zrealizowania.

Re: Kandydaci

autor: polonista » 28 wrz 2018, 8:02

Czyli praca organiczna.
Małą łyżeczką mieszać w wielkim kotle.
W końcu, po bardzo długim czasie, zrobi się wir. Choć początkowo była tylko burzawka w cieczy lub nawet, przez jej bezwładność, panował bezruch

Re: Kandydaci

autor: JakubB » 27 wrz 2018, 22:59

W wyborach samorządowych do Rad Gmin możesz głosować tylko będąc mieszkańcem tej gminy.

Kodeks Wyborczy, Art. 20.
§ 1. Decyzję o wpisaniu lub o odmowie wpisania do rejestru wyborców osoby, o której mowa w art. 19, wydaje wójt, w terminie 3 dni od dnia wniesienia wniosku. Decyzję o odmowie wpisania do rejestru wyborców, wraz z uzasadnieniem, niezwłocznie doręcza się wnioskodawcy
§ 2. Wójt przed wydaniem decyzji, o której mowa w § 1, jest obowiązany sprawdzić, czy osoba wnosząca wniosek o wpisanie do rejestru wyborców spełnia warunki stałego zamieszkania na obszarze danej gminy
Art 5: Ilekroć w kodeksie jest mowa o:
9) stałym zamieszkaniu – należy przez to rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu;

Jeśli więc dopiero się tu budujesz to jeszcze nie mieszkasz.
Ale nic straconego: zagłosujesz za pięć lat, a do tego czasu możesz brać aktywny udział w życiu gminy jako mieszkaniec, udzielając się na naszym forum, na zebraniach, spotkaniach, w razie konieczności komisjach, radach czy tzw. czynach.
Chodzi o to, żebyśmy mówili i działali cały czas, a nie raz na kilka lat.

Re: Kandydaci

autor: Gość » 27 wrz 2018, 14:02

Trzeba złożyć tylko wniosek o rejestrację na liście wyborców!!!A i jeszcze deklarację.

Re: Kandydaci

autor: rakowianino-lipecki » 27 wrz 2018, 13:56

Jak to jest z tym wyborcami. Mieszkam w Poznaniu ale buduje się w Rakowie i za chwile będę mieszkańcem gminy. Mam nadany nr pocztowy. Ale nie jestem zameldowany ani nie mieszkam, bo nie chce w szałasie lub na budowie. Pani w urzędzie mówi ze nie mogę być wyborcą?
jak to nie? Z tego co wyczytałem wynika, ze mogę glosować nawet w Łodzi jeżeli akurat tam będę i tam złoże wniosek.

Mam pisać do Burmistrza?

Na górę